image Përkujtohet sot emblema kinematografike, Bekim Fehmiu - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

Përkujtohet sot emblema kinematografike, Bekim Fehmiu

news image

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në nderim të figurës së Bekim Fehmiut, emblemës kinematografike të Kosovës, organizon sot një ceremoni përkujtimore, shkruan Gazeta Sinjali.

Ceremonia përkujtimore mbahet me rastin e 85 vjetorit të lindjes së aktorit.

Kjo ceremoni do të mbahet në objektin e Kino Armatës në Prishtinë në orën 17:30./ Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: