image Për fyerjet ndaj Grenellit, ish-ambasadori kosovar: Ishte zëdhënës i misionit të SHBA-së kur Kosova shpalli Pavarësinë

Kosovë

Reagim/ Për fyerjet ndaj Grenellit, ish-ambasadori kosovar: Ishte zëdhënës i misionit të SHBA-së kur Kosova shpalli Pavarësinë

news image

Ish-ambasadori Lulzim Peci, ka thënë se emisari special i SHBA-së për Kosovën, Richard Grenell ka qenë zëdhënës i Misionit të SHBA-së në Kosovë, gjatë kohës kur vendi ynë shpalli Pavarësinë.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Peci, ka reaguar ndaj komenteve dhe fyerjeve që së fundi i janë drejtuar ambasadorit Grenell dhe Matthew Palmer, duke ka thënë se as këtë të fundit nuk duhet gjykuar për shkak të prejardhjes së gruas së tij.

“Është mire qe kemi mendime te ndryshme politike, dhe qe i shprehim ato, por assesi nuk kemi te drejte te gjykojmë e paragjykojmë askënd për jetën e tij apo te saj private, dhe atë aq me pak ne forme denigruese.Ketë nuk kemi te drejte te ju bëjmë as armiqve tanë”, ka shkruar ai./GazetaSinjali/

https://www.facebook.com/lulzim.peci/posts/10221816579388364