image Për 24 orë hajnat thyejnë tri shtëpi në Suharekë, vjedhin ari dhe para - Sinjali

Për 24 orë hajnat thyejnë tri shtëpi në Suharekë, vjedhin ari dhe para

news image

Tre shtëpi në Suharekë dje kanë qenë “targeti” i radhës i hajnave, në të cilën ata kanë kryer vjedhje të rëndë, raporton Gazeta Sinjali.

Rasti i parë ka ndodhur dje në fshatin Reshan të Suharekës rreth orës 12:30 ku persona të panjohur kanë hyrë me forcë në një shtëpi. Sipas policisë në këtë shtëpi është vjedhur një pistoletë me gaz.

Tutje policia ka njoftuar se për shkak se pistoleta e vjedhur nuk posedonte leje atëherë ndaj ankuesit është iniciuar rasti “armëmbajtje pa leje”.

Dy rastet e tjera kanë ndodhur në fshatin Studeqan të Suharekës. Fillimisht në orën 21:50 një person është ankuar në polici se hajnat kishin hyrë në shtëpinë e tij, me ç’rast kishin vjedhur një sasi të konsiderueshme të parave dhe arit.

Kurse vjedhja e dytë që u raportua në këtë fshat ndodhi rreth orës 23:58. Sipas policisë ankuesi ka raportuar në polici se në shtëpinë e tij janë vjedhur një sasi e konsiderueshme e parave, arit, një laptop dhe një Ipad.

Rastet në polici po hetohen si ‘Vjedhje e rëndë’./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin