image Për 2 orë u shqiptuan mbi 80 gjoba ndaj qytetarëve që nuk i respektuan masat në rajonin e Gjakovës - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15270

Të shëruar

12900

Të vdekur

616

Për 2 orë u shqiptuan mbi 80 gjoba ndaj qytetarëve që nuk i respektuan masat në rajonin e Gjakovës

news image

Policia e Gjakovës brenda dy orëve ka shqiptuar 83 fletëparaqitje ndaj qytetarëve në rajonin e Gjakovës, të cilët nuk kanë respektuar masat e Qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit.

Kështu ka bërë të ditur për Gazetën Sinjali, drejtori i Policisë së Kosovës, Lumni Graishta, i cili njoftoi po ashtu se është anuluar një tubim i paralajmëruar nga këngëtari Mozzik.

“Gjatë intervalit kohor 07:00-19:00 në kuadër të zonës së përgjegjësisë së Drejtorisë Rajonale të Policisë në Gjakovë, janë shqiptuar 83 fletëparaqitje për persona fizik. Përveç grumbullimit të një numri të qytetarëve rreth orës 15:30 në pritje të eventit të organizuar nga këngëtari MOZZIK, parregullësi tjera nuk janë evidentuar. Për shkak të numrit të qytetarëve dhe tendencës për të shpërfillur urdhërat e policisë, Pk ka qenë e detyruar të anuloj këtë event “, ka thënë Graishta. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin