image Pas humbjes së fëmijës, John Legend i prek të gjithë me fjalët për bashkëshorten e tij - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

17009

Të shëruar

14716

Të vdekur

656

Pas humbjes së fëmijës, John Legend i prek të gjithë me fjalët për bashkëshorten e tij

news image

Më 30 shtator, Chrissy Teigen tregoi plot dhimbje se ajo dhe John e humbën fëmijën e tyre.

Ajo publikoi disa foto e shtrirë në spital, duke qarë pranë vogëlushit të saj, që për fat të keq nuk ja doli dot.

John ka folur në një postim për admirimin dhe vlerësimin e madh që ka për bashkëshorten e tij, pasi i dedikoi një këngë në “2020 Billboard Music Awards”.

Ai ka treguar se ndihet në ‘borxh’ me të për forcën që ajo ka treguar në momentet më sfiduese. “Kjo është për Chrissyn. Të dua dhe të çmoj ty dhe familjen tonë”.

Legend e vazhdon shkrimin e tij, duke treguar se si ata e kanë përjetuar bashkë çdo ulje apo ngritje në jetë dhe ka mbetur i mahnitur nga forca e bashkëshortes së tij në çdo moment.

Ai shpjegoi edhe kuptimin e këngës “Never Break”.

“E shkruajta këtë këngë sepse kam besim se sado të ecim në këtë botë, do të mbajmë dorën e njëri-tjetrit përmes çdo loti, çdo ulje-ngritje, çdo testi. I kemi premtuar njëri-tjetrin 7 vite më parë në dasmën tonë dhe çdo sfidë që kemi përjetuar e ka bërë atë premtim më të fuqishëm”, shkruan John. /Gazeta Sinjali/

View this post on Instagram

This is for Chrissy. I love and cherish you and our family so much. We’ve experienced the highest highs and lowest lows together. Watching you carry our children has been so moving and humbling. I’m in awe of the strength you’ve shown through the most challenging moments. What an awesome gift it is to be able to bring life into the world. We’ve experienced the miracle, the power and joy of this gift, and now we’ve deeply felt its inherent fragility. I wrote this song because I have faith that as long as we walk this earth, we will hold each other’s hands through every tear, through every up and down, through every test. We promised each other this on our wedding day seven years ago, and every challenge we’ve faced has made that promise more powerful, more resilient. Our love will remain. We will never break. Thank you to everyone who has been sending us prayers and well wishes, flowers, cards, words of comfort and empathy. We feel and appreciate your love and support more than you know. More than anything, we’ve heard so many stories about how so many other families have experienced this pain, often suffering in silence. It’s a club no one wants to be a part of, but it’s comforting to know we’re not alone. I’m sure Chrissy will have much more to say about this when she’s ready. But just know we’re grateful and we’re sending love to all of you and your families.

A post shared by John Legend (@johnlegend) on


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: