image Para se t'u drejtohet qytetarëve, Thaçi do të takohet me Ramën

Politikë

Para se t’u drejtohet qytetarëve, Thaçi do të takohet me Ramën

news image

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, në ora 18:50.

Takimi i tyre do të zhvillohet pak para se presidenti Thaçi t’u drejtohet qytetarëve, ku do të dalë të flas në orën 20:00.

Para mediave në Presidencë, Thaçi do të fet për herë të parë për aktakuzën e ngritur nga Dhoma e Prokurorit të Specializuar.

Rama sot do ta vizitojë Kosovën për një vizitë dyditore dhe në agjendën e tij ka një takim me presidentin Thaçi./ Gazeta Sinjali/