image Pamje të reja nga veriu/ Policia e barrikadat gati të largohen - Sinjali

Pamje të reja nga veriu/ Policia e barrikadat gati të largohen

news image

Njësia Speciale e Policisë dhe barrikadat në Jarinje e Bërnjak, sot do të largohen dhe do të vendoset KFOR-i.

Marrëveshja për targat, e arritur në Bruksel, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë së zbatuari sot.

Sipas marrëveshjes të arritur ditë më parë në Bruksel me ndërmjetësimin e BE-së, forcat e njësisë speciale të Policisë së Kosovës do të largohen njëkohësisht me bllokadat në rrugë, deri në orën 16:00.

Pamje të reja:

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin