image Pamje nga pasojat e Uraganit Ida në ShBA - Sinjali

Pamje nga pasojat e Uraganit Ida në ShBA

news image

Gjatë të dielës, ShBA është goditur nga uragani i fuqishëm Ida, që preku rajonin e New Orleans.

Deri më tani, thuhet se një person ka mbetur i vdekur, ndërsa dëmet materiale janë të shumta.

Erërat që shkonin më shumë se 150 km, kanë rrëzuar pemë, prishur makina e shtëpi, ndërsa rrugë të tëra të qyteteve janë “pushtuar” nga uji.

Intensiteti i uraganit ka rënë dhe aktualisht, autoritetet ndodhen në terren për të pastruar rrugët dhe dëmet e shkaktuara, raporton oranews.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin