image Pamje nga parakalimi i Togut ceremonial të FSK-së në sheshin “Zahir Pajaziti”
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Pamje nga parakalimi i Togut ceremonial të FSK-së në sheshin “Zahir Pajaziti”

news image

Në nderim të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, në sheshin “Zahir Pajaziti” është bërë parakalimi i Togut Ceremonial të FSK-së.

Shumë qytetarë të vendit u panë të ngazëllyer me këtë parakalim, ku u ndalën edhe për fotografi.

Përveç këtij aktiviteti, për nder të 28 Nëntorit janë organizuar edhe disa aktivitete të tjera.

Kurse, krerët e shtetit, Vjosa Osmani, Albin Kurti dhe Glauk Konjufca të hënën kanë qëndruar për vizitë në Shqipëri, ku janë pritur nga presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj dhe kryeministri Edi Rama.

1 1
2 2
3 1

/GazetaSinjali/