image Pamje nga Jarinja, policët kosovarë në vëzhgim të kufirit me Serbinë

Siguri

Pamje nga Jarinja, policët kosovarë në vëzhgim të kufirit me Serbinë

news image

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës po qëndrojnë në pikën kufitare në Jarinje veri të vendit, raporton Gazeta Sinjali.

Në disa pamje të cilat i ka siguruar Sinjali, shihen policët e Kosovës teksa vëzhgojnë situatën në kufi me Serbinë.

Po ashtu në pamje shihet edhe një lokomotivë e trenit, e cila afrohet deri te ura dhe më pas kthehet mbrapsht.

Kujtojmë që hekurudhat në veri të Kosovës, janë nën menaxhim të hekurudhave në Serbi.

Pamje nga vendi i ngjarjes:

/GazetaSinjali/