image Pamje nga granatimet e rënda në Mykolaiv -VIDEO - Sinjali

Pamje nga granatimet e rënda në Mykolaiv -VIDEO

news image

Granatime të rënda nga forcat ruse kanë shpërthyer rreth qytetit jugor të Ukrainës, Mykolaiv, mbrëmjen e së premtes.

Videot e mediave sociale treguan zjarre në zonë dhe Vitaliy Kim, kreu i Administratës së Rajonit Mykolaiv, tha se kishte “armiqësore aktive pranë Guryivka”, në veri të qytetit.

“Ne po përpiqemi t’i shtyjmë ata më tej”, tha Kim në kanalin e tij Telegram.

Në një seri mesazhesh, Kim tha se bombardimet përbënin “të shtëna pa dallim në objektiva civile”, duke përfshirë një kafene dhe një bllok apartamentesh. 

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin