image Pacquiao pensionohet nga boksi, garon për president të Filipineve - Sinjali

Pacquiao pensionohet nga boksi, garon për president të Filipineve

news image

Boksieri Manny Pacquiao ka njoftuar pensionimin nga boksi, derisa synon të bëhet president i Filipineve.

Ish kampioni i Botës është në vendlindje, ku së shpejti do zyrtarizojë kandidaturën për president.

Pacman ka bërë të ditur se karriera në boks tashmë ka përfunduar.

“Karriera ime e boksit tashmë ka përfunduar. Është e përfunduar, sepse kam boksuar për një kohë të gjatë dhe familja ime thoshte se është e mjaftueshme”.

“Do vazhdojë të boksojë sepse jam i pasionuar për këtë sport”, deklaroi ai. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin