image OVL e UÇK-së takohen me avokatin e popullit dhe flasin për punën e Gjykatës Speciale
[wp-story id="814678"]

Kosovë

OVL e UÇK-së takohen me avokatin e popullit dhe flasin për punën e Gjykatës Speciale

news image

Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka njoftuar se sot janë takuar me avokatin e popullit, Naim Qelajn.

Klinaku ka theksuar se së bashku me Qelajn kanë biseduar për Specialen dhe mundësinë e interpretimit në Gjykatë Kushtetuese.

“Sot, Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së takuan avokatin e popullit z.Naim Qelaj. Përveç urimit të detyrës që ia bëmë, biseduam edhe rreth çështjes së skadimit të afatit të gjykatës speciale, dhe mundësinë e interpretimit në gjykatën kushtetuese”, ka shkruar Klinaku në Facebook. / Gazeta Sinjali/