image OSBE dënon incidentet në Zveçan dhe Zubin Potok - Sinjali

OSBE dënon incidentet në Zveçan dhe Zubin Potok

news image

Misioni i OSBE-së në Kosovë ka dënuar incidentet që kanë ndodhur sot në Zubin Potok dhe Zveçan, shkruan Gazeta Sinjali.

Ata nëpërmjet një postimi në Facebook i kanë bërë thirrje për dialog të gjitha palëve.

“Misioni i OSBE -së në Kosovë dënon incidentet sot në Zubin Potok dhe Zveçan. Ne bëjmë thirrje për de-përshkallëzim dhe përmbajtje dhe kërkojmë kthim në dialog në interes të të gjitha komuniteteve”, thuhet në reagimin e OSBE-së. /Gazeta Sinjali/Shpërndaje artikullin