COVID-19

Të infektuar

126

Të sheruar

10

Të vdekur

1

Recetë/ Omlet nga lulekungulli

news image

Kjo recetë përmban proteina dhe antioksidantë. Mëngjesi me omlet lulekungulli është shumë i shëndetshëm dhe ka shije fenomenale.

Përbërësit:

4 vezë, 6 lulekungulli, kripë, piper, majdanoz, hudhër pluhur, arrë moskati dhe vaj ulliri.

Udhëzimet:

Në tigan të madh ngrohet vaji dhe pastaj vendoset në temperaturë mesatare, shtohet lulekungulli i prerë hollë me erëza. Piqen nga pak dhe më pas shtohen vezët me kripë. Piqen nga të dy anët.


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: