image Numërimi i votave me kusht në Shtime, kandidati i LVV-së 3 vota më shumë se ai i PDK-së - Sinjali

Numërimi i votave me kusht në Shtime, kandidati i LVV-së 3 vota më shumë se ai i PDK-së

news image

Ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta për Komunën e Shtimes, në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve.

Nga rezultatet e këtyre votave, i pari doli kandidati i Vetëvendosje, Qemail Aliu me 40 vota, ndërsa i dyti Naim Ismajli i PDK-së me 37 vota.

Pas tyre është radhitur kandidati i LDK-së, Bedri Zeqiri me 5 vota.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin