image Nuk ka vend për Rashicën në formacionin e Norwichit ndaj Liverpoolit - Sinjali

Nuk ka vend për Rashicën në formacionin e Norwichit ndaj Liverpoolit

news image

Norwich City dhe Liverpoolit do të luajnë sonte në kuadër të EFL Cup, ndeshje kjo e vlefshme për fazën 1/16 të kësaj gare.

Trajneri Jurgen Klopp ka tri mungesa të rëndësishme për këtë ndeshje si Elliot, Alcantara dhe Trent Alexander Arnold.

Nga minuta e parë në këtë sfidë nuk do të luajë mesfushori kosovar, Milot Rashica, edhe pse trajneri i kësaj skuadre ka bërë nëntë ndryshime në formacion.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “Carrow Road”.

Këto janë formacionet e zyrtare:

Norwich City: Gunn, Gibson, Hanley, Omobamidele, Mumba, Rupp, Giannoulis, Gilmour, Melou, Tzolis, Idah.

Liverpool: Kelleher; Bradley, Gomez, Konate, Tsimikas; Keita, Oxlade-Chamberlain, Jones; Gordon, Origi, Minamino./Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin