image "Nuk e di se si arritëm të mbijetojmë", rrëfimi prekës i ukrainasit - Sinjali

“Nuk e di se si arritëm të mbijetojmë”, rrëfimi prekës i ukrainasit

news image

Ndërsa bombardimet në kryeqytetin ukrainas vazhdojnë, gjithnjë e më shumë njerëz paguajnë çmimin e luftës.

Max dhe familja e tij ishin në banesën e tyre lart në një bllok kullë në Kiev kur u bombardua.

Ai i tha BBC-së se nuk e dinte se si kishin arritur të mbijetonin.

“Është krejtësisht e çmendur, është krejtësisht e pamundur”, tha ai.

Banesa e tyre me të vërtetë u shkatërrua, siç tregohet në videon më poshtë.

Djali i madh i Maxit theu shtyllën kurrizore gjatë sulmit – prognoza e tij është e mirë, thonë mjekët – ndërsa gruaja e tij gjithashtu u dërgua në spital me lëndime.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: