COVID-19

Të infektuar

1142

Të shëruar

871

Të vdekur

30

Showbiz/ Një shkencëtare zgjedhet “Miss America 2020”

news image

Camille Schrier është zgjedhur si vajza më e bukur e Amerikës për vitin 2020.

24-vjeçarja e rrëmbeu kurorën e këtij konkursi të bukurisë mbrëmë pasi e bëri një eksperiment në skenë, transmeton Gazeta Sinjali.

Camille Schrier, Miss America winner 2020

Schrier kur kishte konkuruar në fillim ishte shprehur se dëshironte të hidhte poshtë të gjitha fjalët që thuhen për vajzat e bukura, pasi ajo vetë shumë shpejtë do ta marrë doktoraturën.

Camille Schrier e ka studiuar biokiminë dhe ka përfunduar universitetin me nota të larta.

Pak ditë para se të rrëmbente kurorën e më të bukurës, Camille nisi një studim duke marrë kështu edhe titullin e shkencëtares./Gazeta Sinjali/

Camille Schrier, Miss America winner 2020

Shpërndaje artikullin