image Ngjarje e rëndë, gruaja shtatzënë në SHBA vret djalin 2 vjeç dhe më pas veten

Botë

Ngjarje e rëndë, gruaja shtatzënë në SHBA vret djalin 2 vjeç dhe më pas veten

news image

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Idaho të SHBA-së, ku një grua shtatzënë qëlloi me armë djalin e saj dhe më pas vrau veten.

Sipas mediave të huaja, 33-vjeçarja Elizabeth Lawley dhe djali i saj 2-vjeçar u gjetën të vdekur të mërkurën, mbrëma brenda shtëpisë së babait të gruas.

Lawley ishte gjashtë muajshe shtatzënë. Babai i Lawley ishte i pari që pa vajzën dhe nipin e tij të vdekur.

Fqinjët thanë se ai u kthye në shtëpi rreth orës 18:00 dhe mendoi se vajza dhe nipi i tij po flinin në dhomë.

Vetëm në orën 20:30 ai shkoi të kontrollonte se çfarë po bënin dhe gjeti trupat e tyre të pajetë.

“Në 19 vitet e mia të shërbimit në Shoshone County, nuk e kam parë kurrë komunitetin tonë kaq të thyer. Sot ka qenë një ditë jashtëzakonisht e vështirë për familjen, për zyrën tonë dhe për të gjithë qytetarët”, tha Holly Lindsey për tragjedinë.

Ky nuk është rasti i vetëm i rëndë i ndodhur kohët e fundit në SHBA. Javën e kaluar, mjeku i Utah-s , Parth Gandhi vrau djalin e tij 16-vjeçar dhe më pas veten brenda zyrës së tij.

Një rast tjetër ndodhi në Massachusetts, ku Lindsay Clancy e cila vuante nga depresioni pas lindjes, mbyti tre fëmijët e saj të vegjël.

/GazetaSinjali/