image Nga një yll në basketboll, në një njeri të pastrehë – si i ndryshoi karriera - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15142

Të shëruar

12674

Të vdekur

615

Sport/ Nga një yll në basketboll, në një njeri të pastrehë – si i ndryshoi karriera

news image

Delonte West, ish- basketbollist në NBA, është fotografuar diku nëpër rrugë si i pastrehë.

Përkundër famës të madhe që kishte në vitin 2013, sa luane për Dallas Maverick e ku fitonte 16 milionë dollarë në vit, Delonte tashmë është një i pastrehë që rrugëve endet pa këpucë.

Emri i ish- basketbollistit West përmendet edhe për diçka tjetër, thashethemet ishit përhapur se ai kishte fjetur me nënën e yllit të tanishëm të basketbollit, LeBron James.

West e ka mohuar atë me vite, ndërsa LeBron dhe nëna e tij kanë folur ndonjëherë për të.

Çfarë ndryshimi për një basketbollist që fitonte 16 milionë dollarë në vit deri para pak viteve, por droga e shkatërroi atë dhe karrierën e tij./ Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: