image Nesër rivarrosen në Rezallë eshtrat e martirëve që janë gjetur në Kizhevak të Serbisë

Sociale

Nesër rivarrosen në Rezallë eshtrat e martirëve që janë gjetur në Kizhevak të Serbisë

news image

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka njoftuar se nesër do të rivarrosen eshtrat e martirëve që janë gjetur dhe zhvarrosur nga varreza masive në Kizhevak të Serbisë, shkruan Gazeta Sinjali.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se ceremonia e rivarrimit mbahet nesër në orën 14:00.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë, familjarë të dëshmorëve e martirëve të Lirisë,

Nesër, me datë, 09.10.2021, duke filluar nga ora 14:00, bashkë me Komisionin Qeveritar për Personat e Zhdukur do të organizojmë ceremoninë e rivarrimit të martirëve të masakrës së Rezallës, eshtrat e të cilëve janë gjetur dhe zhvarrosur nga varreza masive në Kizhevak të Serbisë.

Lavdi martirëve të Rezallës dhe gjithë dëshmorëve e martirëve të Lirisë!

/Gazeta Sinjali/