image Në 15 vjetorin e Pavarësisë, Dua Lipa thekson rëndësinë e liberalizimit të vizave për Kosovën

Bota e Yjeve

Në 15 vjetorin e Pavarësisë, Dua Lipa thekson rëndësinë e liberalizimit të vizave për Kosovën

news image

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa po vazhdon të jetë zëri i popullit të Kosovës në botë.

Sot në mbarë vendin po shënohet 15-vjetori i Pavarësisë së Kosovës dhe në këtë ditë, ylli shqiptar ka vendosur që të rikthej vëmendjen te rëndësia e liberalizimit të vizave.

Dua ka shpërndarë postimet e llogarisë zyrtare të Republika Agency në të cilën rikthehet kampanja e krijuar gjatë festivalit të vitit që lamë pas të “Sunny Hill” me moton “Set Me Free (Më lërë të lirë)”.

Në postim tutje thuhet se liberalizimi i vizave për Kosovën mbetet një premtim i papërmbushur që nga viti 2011 dhe teksa propozimi i Bashkimit Evropian është në pritje bashkë me të është edhe liria e lëvizjes për qytetarët.

Sipër postimit, artistja 27-vjeçare ka vendosur disa ‘emoji’ me duar që bëjnë shqiponjën dykrenare.

image 99

/GazetaSinjali/