image Ndez zjarr dhe kërcënon zyrtarët policorë, arrestohet një person në Grykën e Jasiqit
[wp-story id="814678"]

Siguri

Ndez zjarr dhe kërcënon zyrtarët policorë, arrestohet një person në Grykën e Jasiqit

news image

Policia e Kosovës ka arrestuar mbrëmë rreth orës 22:40 një person të dyshuar për veprën penale “Kanosje”, raporton Gazeta Sinjali.

Policia njofton se i dyshuari ka ndezur një zjarr dhe në të ka hedhur mjete piroteknike dhe më pas kishe kërcënuar zyrtarët policorë, që kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Për shkak se i arrestuari ka qenë në gjendje të dehur mbrëmë, policia bën të ditur se ai do të intervistohet sot./Gazeta Sinjali/