image Mustafa pret në takim ambasadorin amerikan
[wp-story id="814678"]

Politikë

Mustafa pret në takim ambasadorin amerikan

news image

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa sot pret në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett.

Takimi do të mbahet në orën 11:00 dhe mediet do ta kenë mundësinë të marrin vetëm pamje, transmeton Sinjali.

Takimi mbahet pas zgjedhjeve që u mbajtën më 3 gusht në Kuvendin IX Zgjedhor të LDK-së, ku kryetar u rizgjodh, për herë të tretë, Isa Mustafa, i cili mori shumicën e votave, nga 355 delegatë të zgjedhur në kuvendet e degëve./Sinjali/