image Mustafa: Deri në moshën madhore, nxënësit nuk duhet t'i detyrojmë që të bartin shaminë
[wp-story id="814678"]

Politikë

Mustafa: Deri në moshën madhore, nxënësit nuk duhet t’i detyrojmë që të bartin shaminë

news image

Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës dhe ish-kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka dhënë një intervisë pak më ndryshe, jo nga ato çfarë jemi mësuar ta shohim.

I ftuar në “Prizma”, Mustafa ka folur rreth Ramazanit e shamisë.

Për këtë të fundit, ai deklaroi se nuk është mirë që fëmijët të detyrohen të vendosin shami.

Ai shtoi se kjo duhet të ndodh në një moshë madhore.

“Unë mendoj që deri në moshën madhore nuk është e drejtë që të detyrohen nxënësit ose fëmijët që të bartin shamitë. Kur ta arrijnë moshën është një e drejtë më pas“, ka thënë Mustafa.

/GazetaSinjali/