image Mushkolaj për pjesëmarrjen e VV-së në zgjedhjet në RMV: I ka rregullu Albini problemet këtu, tash po do atje

Politikë

Mushkolaj për pjesëmarrjen e VV-së në zgjedhjet në RMV: I ka rregullu Albini problemet këtu, tash po do atje

news image

Analisti i njohur, Imer Mushkolaj ka reaguar pasi Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të marrë pjesë në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut.

Mushkolaj po e vlerëson gabim dhe të rrezikshme këtë lëvizje të Vetëvendosjes, duke ia rikujtuar rezultatin e dobët që e pati kjo parti në zgjedhjet në Shqipëri.

“I ka rregullu Albini krejt problemet në Kosovë, tash po dojka me i rregullu në Maqedoninë e Veriut. Gabim dhe e rrezikshme pjesëmarrja e Vetëvendosjes në zgjedhjet atje. Po doket nuk ka marrë mësim nga debakli në Shqipni”, tha ai.

/GazetaSinjali/