image MSH-ja publikon bilancin e fundit për koronavirus në secilën komunë

Kosovë

Shëndetësi/ MSH-ja publikon bilancin e fundit për koronavirus në secilën komunë

news image

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar tabelën dhe hartën me numrin e rasteve të konfirmuara dhe rasteve të vdekjeve nga koronavirusi për secilën komunë, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas kësaj tabele deri më sot për COVID-19 janë testuar 9557 persona, prej të cilëve 862 kanë rezultuar pozitivë.

Por, sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, për momentin në vend janë vetëm 212 raste aktive me këtë virus.

Më poshtë gjeni tabelën për rastet pozitive dhe numrin e vdekjeve për secilën komunë të Kosovës./Gazeta Sinjali/