image “Motra ime shqiptare”, momenti i veçantë mes Rita Orës dhe Bebe Rexhës në skenën e MTV EMA

Bota e Yjeve

“Motra ime shqiptare”, momenti i veçantë mes Rita Orës dhe Bebe Rexhës në skenën e MTV EMA

news image

Mbrëmë u mbajt “MTV Europe Music Awards 2022”, ku prezantuese ishte Rita Ora dhe partneri i saj, Taika ëaititi. Vëmendje të madhe morën dhe artistet e tjera shqiptare që ishin të pranishme si Bebe Rexha, Ava Max si dhe Loredana.

Kjo e fundit fitoi çmimin si artistja më e mirë në Zvicër.

Bebe Rexha dhe David Guetta fituan çmimin “Bashkëpunimi më i mirë”. Një moment që tërhoqi vëmendjen ishte kur Rita dhe Bebe po luanin një lojë në skenë teksa Ora e quajti “motra ime shqiptare”.

“Hidhe fort topin, unë e di që mund ta bësh, ti je motra ime shqiptare”, u dëgjua të thoshte Rira Ora.

/GazetaSinjali/