image Mos e quani "luftë" pushtimin e Ukrainës, Rusia urdhëron mediat dhe shkollat - Sinjali

Mos e quani “luftë” pushtimin e Ukrainës, Rusia urdhëron mediat dhe shkollat

news image

Mos e quani “luftë” pushtimin e Ukrainës, u thotë Rusia mediave dhe shkollave.

Në vend të fjalës luftë, Rusia ka urdhëruar që konflikti në Ukrainë të cilësohet si “operacion special ushtarak” për të përshkruar sulmin e Moskës ndaj Ukrainës, sipas zyrtarëve.

Derisa operacioni i përgjakshëm ushtarak i Rusisë kundër Ukrainës i afrohet fundit të javës së tij të parë, Kremlini ka punuar shumë për të promovuar versionin e ngjarjeve përballë indinjatës së përhapur, shkruan Al Jazeera, përcjell Gazeta Sinjali.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: