image Momenti kur helikopteri rus bombardohet nga ukrainasit (VIDEO) - Sinjali

Momenti kur helikopteri rus bombardohet nga ukrainasit (VIDEO)

news image

Nga Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës më parë raportuan se deri më tani kanë rrëzuar 39 avionë dhe 40 helikopterë rusë.

Kurse, tani Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë publikuar edhe një video nga momenti i bombardimit të një helikopteri rus, raporton Gazeta Sinjali.

“Mirë se vini në ferr”, kanë shkruar Forcat e Armatosura të Ukrainës.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: