image Momenti i granatimit të rëndë në Irpin - Sinjali

Momenti i granatimit të rëndë në Irpin

news image

Granatime të rënda janë dëgjuar këtë mëngjes në perëndim dhe veriperëndim të Kievit. Ndikimi i shpërthimeve u dëgjua nga ekipet e CNN në Kiev dhe në zonat rurale në jug-perëndim.

Dy predha artilerie goditën një pikë kontrolli të civilëve që kalonin në Kiev nga periferia e Irpin. Tre persona u raportuan të vrarë, thonë autoritetet ukrainase, duke përfshirë dy fëmijë.

Videot e shpërndara në rrjete sociale tregojnë për një shkatërrim të madh në Irpin.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin