image Ministri norvegjez jep dorëheqje pasi zbulohet se ishte në lidhje me një gjimnaziste
[wp-story id="814678"]

Botë

Ministri norvegjez jep dorëheqje pasi zbulohet se ishte në lidhje me një gjimnaziste

news image

Ministri i Mbrojtjes i Norvegjisë, Od Roger Enoksen, ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij, pasi u zbulua se kishte një lidhje me një gjimnaziste.

Enoksen, i cili është 67-vjeçar, thuhet se kishte një lidhje afatgjatë me një nxënëse të shkollës së mesme e cila është 17-vjeçare.

Ai e konfirmoi incidentin dhe i kërkoi falje publikut për skandalin, duke njoftuar kështu edhe dorëheqjen e tij.

Kryeministri norvegjez, Jonas Gar Stere, tha se pranoi dorëheqjen e Enoxen dhe se do të emëronte një ministër të ri sa më shpejt të jetë e mundur.

/GazetaSinjali/