image Meta nesër e viziton Kosovën, do të pritet nga Osmani
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Meta nesër e viziton Kosovën, do të pritet nga Osmani

news image

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nesër do të vijë për vizitë në Kosovë.

Në njoftimin e lëshuar nga presidenca thuhet se ai do të pritet nga homologia kosovare, Vjosa Osmani-Sadriu.

“Në orën 12:50, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, së bashku me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta vendosin lule tek busti i heroit Edmond Hoxha, në Junik”.

Ndërsa në orën 13:00, presidentja Osmani dhe presidenti Meta do të marrin pjesë në Manifestimin e shënimit të 110-Vjetorit të Kuvendit të Junikut.

/GazetaSinjali/