image Mësohet kundërshtari i Gjokoviq, por ende nuk është vendosur se a do të luajë - Sinjali

Mësohet kundërshtari i Gjokoviq, por ende nuk është vendosur se a do të luajë

news image

Novak Gjokoviq vazhdon që të mos e marrë dritën e gjelbër për të luajtur në Australian Open.

Fjalën e fundit do ta ketë Ministri i Imigracionit, Shtetësisë, Shërbimeve të Migrantëve dhe Çështjeve Multikulturore Alex Hawke, i cili mund të anulojë vizën e hyrjes që i është dhënë Gjokoviqit.

Sido që të jetë, kjo nuk e ka ndalur Australian Open që zyrtarisht, të zbulojë kundërshtarin e numrit një të botës në tenis.

Nëse Gjokoviqit i lejohet të luajë në Australian Open, ai do të nisë aventurën në këtë turne kundër Miomir Kecmanovic.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin