image Merr fund arratia e autorit të sulmit në Turqi, momenti kur bie në pranga

Evropë

Merr fund arratia e autorit të sulmit në Turqi, momenti kur bie në pranga

news image

Ka marrë fund arratia e autorit të sulmit me thikë në Turqi, ku mbetën të plagosur disa persona.

Me pranga në duar dhe me kokën e ulur poshtë, ka dalë nga banesa ku fshihej.

Klikoni për të parë momentin e arrestimit. 

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në spital, ndërsa akoma nuk dihet si paraqitet gjendja shëndetësore e tyre.

“Ndërsa po ecja, një person që nuk e njihja më doli përpara dhe më nxorri një thikë. Fillimisht m’u duk sikur po bënte shaka kur e pashë për herë të parë. Nuk vonoi shumë dhe më goditi me thikë në këmbë dhe u largua. Unë rashë menjëherë në tokë”, ka rrëfyer një nga të plagosurit, Mehmet Üstel.

/GazetaSinjali/