image Mediat serbe e quajnë Xhakën provokatorin më të madh në botë

Futboll

Mediat serbe e quajnë Xhakën provokatorin më të madh në botë

news image

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Granit Xhaka u përlesh me ekipin serb në fund të ndeshjes dhe ua dërgoi një “mesazh” bankës rezervë.

Për këto gjeste, mediumi serb, Kurir e ka quajtur Xhakën si provokatorin më të madh në botë.

Provokacija
Provokacija

/GazetaSinjaliSport/