image Më pak se 600 persona janë vaksinuar kundër COVID-19 në 24 orët e fundit - Sinjali

Më pak se 600 persona janë vaksinuar kundër COVID-19 në 24 orët e fundit

news image

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit 579 persona janë vaksinuar kundër COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali.

Nga kjo ministri kanë treguar se numri i vaksinave të administruara ka shkuar në 1 milion e 807 mijë e 323.

813 mijë e 99 persona janë vaksinuar me dy doza të vaksinës, ndërsa 95 mijë e 935 me dozën e tretë dhe atë përforcuese.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin