image Mblidhet sot Qeveria Hoti - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

18910

Të shëruar

15367

Të vdekur

674

Mblidhet sot Qeveria Hoti

news image

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të mbledhë sot në takim ministrat e kabinetit të tij qeveritar.

Zyra e kryeministrit nuk ka dhënë detaje mbi temat që pritet të diskutohen në këtë mbledhje, e cila fillon nga ora 8:30.

Mbledhja e Qeverisë përkon me vizitën e sotme në Kosovë të emisarit të presidentit Donald Trump për dialogun Richard Grenell si pjesë e një delegacioni shtetëror amerikan, i cili do të vizitojë edhe Serbinë, Greqinë dhe Izraelin, pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim ekonomik.

Kryeministri, Avdullah Hoti ka konfirmuar takimin me delegacionin e qeverisë amerikane, por më shumë detaje ka thënë se do të bëhen të ditura gjatë ditës së sotme. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: