image Mbi 100 pacientë të shtrirë me COVID-19 në spitalet e Kosovës - Sinjali

Mbi 100 pacientë të shtrirë me COVID-19 në spitalet e Kosovës

news image

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se sot në klinikat COVID dhe spitalet rajonale janë të shtrirë 111 pacientë, prej tyre 30 post-COVID.

Me oksigjeno-terapi janë 49 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë të shtrirë 4 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 40  pacientë;

Klinika e Pulmologjisë, 30 pacientë  post-covid;

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 4  pacientë;

Klinika e Pediatrisë, 7 pacientë;

Klinika Obstetrike Gjinekologjike, 18 pacientë ;

Spitali i Gjakovës, 12 pacientë;

Spitali i Pejës, 8 pacientë;

Spitali i Prizrenit, 3  pacientë;

Spitali i Mitrovicës, 11 pacientë;

Spitali i Ferizajt, 4 pacientë;

Spitali i Gjilanit, 6 pacientë./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin