COVID-19

Të infektuar

1052

Të shëruar

820

Të vdekur

30

Bukuri dhe kujdes/ Maska me gështenja për fytyrë të yndyrshme

news image

Nëse keni lëkurë të yndyrshme, këtë problem mund ta zgjidhni me një maskë natyrale me gështenja.

Gështenja përmban niseshte, proteinë, vitaminë B1, C dhe K.

Bluani një gështenjë dhe pluhurin që do të fitoni përzieni me një lugë mjaltë deri në formimin e masës dhe vendoseni në fytyrë të pastruar, mbajeni për 15 minuta maskën, pastaj pastroni me ujë të vakët.

Lëkura do të jetë e butë, më e pastër dhe më e freskët, këtë maskë vendoseni një herë në javë. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin