image Man City trefishon epërsinë, Haaland shënon përsëri - VIDEO

Futboll

Man City trefishon epërsinë, Haaland shënon përsëri – VIDEO

news image

Manchester City ka arritur që të trefishojë epërsinë ndaj Manchester United.

‘Qytetarët’ fillimisht hapën llogarinë me anë të Phil Foden në minutën e 8-të.

Epërsia u dyfishua dhe trefishua nga Erling Haaland, i cili realizoi në minutat 34′ dhe 38′.

/GazetaSinjaliSport/