image LVV e PDK thërrasin konferenca në të njëjtën kohë dhe vend - Sinjali

LVV e PDK thërrasin konferenca në të njëjtën kohë dhe vend

news image

Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë paralajmëruar mbajtjen e konferencave. Këto konferenca do të mbahen në të njëjtën kohë dhe vend.

Të dy partitë LVV dhe PDK kanë njoftuar se konferencat nisin në ora 13:00. Ndërkaq, ato do të zhvillohen në oborrin e Kuvendit të Kosovës.

Partitë kanë bërë të ditur se kush do të flasë, por jo për temën.

Deputetët Fitim Haziri dhe Daorsa Kica do të flasin nga LVV, ndërkaq nga PDK-ja fjalën do ta ketë Abelard Tahiri.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin