image Lojtari i Villarrealit: Komentet mosrespektuese të Nagelsmann na motivuan, "ndonjëherë kur pështyn, të bie në fytyrë"

Lojtari i Villarrealit: Komentet mosrespektuese të Nagelsmann na motivuan, “ndonjëherë kur pështyn, të bie në fytyrë”

Komentet “mosrespektuese” nga menaxheri i Bayern Munichut, Julian Nagelsmann, frymëzuan Villarrealin të shkaktonte një befasi në Ligën e Kampionëve, sipas Dani Parejo.

Parejo ishte pjesë e skuadrës së Villarrealit që fitoi një fitore të përgjithshme 2-1 ndaj kampionëve të Bundesligës për t’i larguar ata nga konkurrenca në fazën çerekfinale, transmeton Sinjali Sport.

Komentet e bëra nga Nagelsmann para ndeshjes së parë acaruan skuadrën sipas Parejos, dhe i përdorën këto komente për t’i larguar ata në gjysmëfinale.

Duke folur për Movistar+ pasi barazoi 1-1 në Mynih në ndeshjen e dytë të martën mbrëma, në mënyrë që të përparonte, Parejo tha: “Nagelsmann tha se donte të vendoste ndeshjen në ndeshjen e parë.

“Mendoj se ai nuk e respektoi Villarrealin dhe futbollin. Ndonjëherë kur pështyn, të bie në fytyrë.”

Pasi mundi Bayern Munichun 1-0 në ndeshjen e parë në shtëpi, por gjithashtu hodhi poshtë disa raste për ta bërë rezultatin më të rehatshëm, Villarrealit iu desh të mbrohej fuqishëm në Mynih të martën mbrëma.

Bayern barazoi rezultatin e përgjithshëm në pjesën e dytë me anë të Robert Lewandowski, por derisa po mendonin të krijonin avantazhin, gjermanët u shtangën në minutën e 88-të kur Samuel Chukwueze shënoi një gol për të vendosur ndeshjen dhe për ti çuar spanjollët në gjysmëfinale.