image Liverpooli tejkalon Man Utd, bëhet ekipi më i popullarizuar në SHBA - Sinjali

Liverpooli tejkalon Man Utd, bëhet ekipi më i popullarizuar në SHBA

news image

Liverpooli është bërë klubi më i popullarizuar i Premier League në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas një sondazhi të fundit të “Morning Consult”, Liverpooli ka tejkaluar Manchester United duke u bërë klubi më i popullarizuar në Amerikë.

“Të Kuqtë” gjenden tani në vend të parë me 61%, duke lënë prapa Manchester United me 60%, teksa ndiqet nga Man City me 59%, Chelsea 57% dhe Arsenali me 54%.

Pas tyre vijnë skuadrat e Newcastles dhe Tottenham.

Më poshtë gjeni listë e plotë të skuadrave të Premier Ligës dhe mbështetjes së tyre në Shtetet e Bashkuara.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: