image Liverpooli kalon në epërsi ndaj Southamptonit
[wp-story id="814678"]

Futboll

Liverpooli kalon në epërsi ndaj Southamptonit

news image

Liverpool është duke luajtuar kundër Southamptonin në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 35-të në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

“Të kuqtë” janë duke e mposhtur Southamptonin 1-0.

Sadio Mane ka realizur golin e vetëm deri tash në këtë ndeshje.

Liverpooli po lufton për një pozitë që dërgon në Ligën e Kampionëve dhe vetëm fitorja është rezultati që kërkojnë.

Southamptoni në tjetrën anë ka siguruar pjesëmarrjen edhe për vitin e ardhshëm në ligë./Gazeta Sinjali Sporti/