image Liverpooli fiton bindshëm ndaj Evertonit në derbin e qytetit - Sinjali

Liverpooli fiton bindshëm ndaj Evertonit në derbin e qytetit

news image

Sot (e marte) në elitën e futbollit anglez u zhvillua derbi “Merseyside”, shkruan Sinjali Sport.

Evertoni u shpartallua me rezultat bindës nga Liverpooli 1-4.

Salah me dy gola, Henderson dhe Jota me nga një i siguruan fitoren skuadrës, kurse Gray e shënoi golin e nderit për vendasit

Vendasit me 15 pikë janë në vendin e 14-të, kurse mysafirët me 31 pikë në pozitën e tretë. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: