image Liverpooli e shpartallon Manchester United në shtëpinë e saj, shkëlqen Salah - Sinjali

Liverpooli e shpartallon Manchester United në shtëpinë e saj, shkëlqen Salah

news image

Liverpooli ka deklasuar Manchester United në derbin e xhiros së nëntë në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

Të kuqtë shënuan hiç më pak se pesë gola dhe nuk e pranuan asnjë në “Old Trafford”, 0-5.

Mohamed Salah ishte ylli i takimit me tre gola dhe një asistim, kurse me nga një gol kontribuan edhe Naby Keita dhe Diogo Jota.

Kjo fitore Liverpoolin e vendos në vendin e dytë me 21 pikë, përderisa Djajtë me 14 poenë pozicionohen në pozitën e shtatë. /Gazeta Sinjali Sporti/  


Shpërndaje artikullin