image Liverpool siguron finalen në minutat shtesë të ndeshjes

Futboll

Sport/ Liverpool siguron finalen në minutat shtesë të ndeshjes

news image

Ka përfunduar ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Botës për klube ndërmjet Liverpoolit dhe Monterreyt.

Skuadra angleze ka arritur të shënoj fitore në minutat shtesë të ndeshjesë me anë të golit të shënuar nga Firminho.

Ndeshja përfundoi 2:1 në të mirë të djelmoshave të Jurgen Klopp, të cilit ishin më të mirë pothuajse gjatë gjithë 90 minutave.

Golat për skuadrën angleze i shënuan Keita dhe Firminho, ndërsa për Monterrey shënoi Funes.

Liverpooli në finale do të ndeshet me skuadrën e Flamengos e cila dje ka siguruar finalen pas fitores së arritur në ndeshjen ndaj Al-Hilal me rezultat 3:1./Gazeta Sinjali/