image Lista e plotë e lojtarëve të cilëve iu skadojnë kontratat këtë mesnatë - Sinjali

Lista e plotë e lojtarëve të cilëve iu skadojnë kontratat këtë mesnatë

news image

Disa lojtarë shohin se kontratat e tyre skadojnë në mesnatë, nga Paulo Dybala te Ousmane Dembélé: ja lista e lojtarëve që do të mbeten pa klub nga nesër.

Juventusi i ka dhënë zyrtarisht lamtumirën Dybala dhe Federico Bernardeschi, të cilët ende nuk kanë arritur marrëveshje me asnjë klub tjetër.

Nga ana tjetër, lojtarë si Paul Pogba, Franck Kessié dhe Angel Di Maria kanë gjetur tashmë një destinacion të ri dhe do t’i bashkohen Juventusit (Pogba dhe Di Maria) dhe Barcelonës (Kessié). Ish-yllit të Milanit do t’i bashkohet Andreas Christensen i Chelseat në Nou Camp, ndërsa Antonio Rudiger tashmë është transferuar te Real Madrid nga Stamford Bridge.

Po kështu, Divock Origi ka kryer testet mjekësore me Milanin, duke nënshkruar një kontratë katërvjeçare në Stadio Meazza.

Të tillë si Alessio Romagnoli, Ousmane Dembélé, Florian Grillitsch dhe Corentin Tolisso janë disa yje që do të mbeten pa klub nesër.

Paulo Dybala (Juventus)

Ousmane Dembélé (Barcelona)

James Tarkowski (Burnley)

Christian Eriksen (Brentford)

Andrea Belotti (Torino)

Jesse Lingard (Manchester United)

Alessio Romagnoli (Milan)

Mbemba (Porto)

Florian Grillitsch (Hoffenhein)

David Brooks (Bournemouth)

Luiz Felipe (Lazio)

Corentin Tolisso (Bayern Munich)

Jason Denayer (Lyon)

Sam Johnstone (West Brom)

Adnan Januzaj (Real Sociedad)

Serge Aurier (Villarreal)

Federico Bernardeschi (Juventus)

Cyle Larin (Besiktas)

Isco (Real Madrid)

Thomas Strakosha (Lazio)

Patric (Lazio)

Cristian Pavon (Boca)

David Ospina (Napoli)

Sime Vrsaljko (Atletico Madrid)

Axel Witsel (Bor. Dortmund)

Edinson Cavani (Man United)

Dries Mertens (Napoli)

Filip Djuricic (Sassuolo)

Matias Vecino (Inter)

Zlatan Ibrahimovic (Milan)

Marcelo (Real Madrid)

Keita Baldé (Cagliari)

Fabrizio Angeleri (River Plate)

Cesc Fabregas (Monaco)

Juan Mata (Man United)

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: